Режим роботи магазину
Корзина

Чому в «американських» машинах червоні поворотники?

Звичні нам покажчики повороту у вигляді миготливої ​​лампочки з'явилися на автомобілях в 1939 році, але з тих пір вже встигли пережити невелику еволюцію. Так чому ж майже в усіх країнах світу задні «поворотники» стали жовтими, а в США до сих пір залишилися червоними?

 

У США значна частина явищ, які здаються нам дивними або безглуздими. Колір покажчиків повороту - як раз з їх числа.

 

У 1907 році інженер зі США Персі Дуглас-Гамільтон вперше в автомобільній історії подав у патентне бюро заявку на «покажчик передбачуваного напряму руху транспортного засобу» - правда, цей механічний пристрій був далеким від того, що нині прийнято називати покажчиком повороту. Більш-менш схожим на сучасну світлотехніку його зробив Едгар Вальц-молодший, який в 1925 році запатентував «поворотник» у вигляді миготливої ​​лампочки. Він намагався продати цю ідею автовиробникам, але ніхто з них не оцінив цей девайс всерйоз.

 

У 1939 році, якраз коли патент Вальца-молодшого припинив свою дію, американська марка Buick першої в світі випустила автомобіль зі штатними покажчиками повороту в задній оптиці - це була модель Roadmaster. «Поворотники» отримали назву Flash-Way Directional Signal і керувалися спеціальним перемикачем під назвою Handi-shift. Через рік Buick додав вказівники  повороту в передню оптику і обладнав їх механізмом автоматичного відключення після повернення керма в «нульове» положення.

 

Після Другої світової війни важелі включення покажчиків повороту переїхали з передньої стійки на ліву сторону рульової колонки, де знаходяться і понині. Тоді ж «поворотники» вперше з'явилися і за океаном - в Європі. Спочатку вони були білими спереду і червоними ззаду, але в кінці 1950-х років експерти вирішили домогтися від влади зміни кольору вогнів світлотехніки: в цілях безпеки лампочки пропонувалося зробити жовтими «по колу», щоб здалеку відрізняти їх від габаритних вогнів або стоп-сигналів.

Вам допомогти знайти необхідну деталь?
телефонуйте нам (097) 114 19 99 або замовте зворотній дзвінок