Режим роботи магазину
Корзина

Вибір фільтра оливи для легкового та вантажного автомобіля, як вибрати серед відомих виробників

Який фільтр оливи кращий?

 

Який фільтр оливи кращий? Цим питанням задаються автовласники, які стикаються з необхідністю заміни моторної оливи, так фільтр при цьому також обов'язково потрібно ставити новий. Вибір того чи іншого фільтра оливи необхідно виконувати на підставі наступних параметрів: співвідношення ціни і якості, тривалість експлуатації, якість фільтрації.

 

• Як вибирати фільтр

• Популярні виробники фільтрів

• Фільтри для конкретних автомобілів

 

 


На полицях автомагазинів можна зустріти широкий асортимент самих різних фільтрів для оливи двигуна. Однак існує кілька найбільш популярних і надійних торгових марок, під якими випускаються ці елементи системи мащення двигуна.

На що звертати увагу при виборі

Самою коректною відповіддю на питання про те, який фільтр оливи краще купити, буде - оригінальний! Кожен автовиробник в технічній документації до машини чітко вказує, який саме фільтр необхідно встановлювати на двигун, його розміри, марку, технічні характеристики, періодичність заміни і так далі. Інша справа, що часто оригінальні фільтри коштують чималих грошей, при тому, що вони як правило замовляються у сторонніх виробників, які продають свою продукцію дешевше.

 


Існують і інші фірми, в яких також фільтра якісні або навпаки, упаковують чужу продукцію. Так що вибір досить не простий. І потрібно знати на що звертати увагу. Існує ряд критеріїв, за якими необхідно вибрати масляний фільтр так, щоб він не тільки якісно фільтрував масло, але і прослужив максимально довго. До критеріїв вибору належить:

 

•     Зовнішній вигляд. Актуальний як для упаковки, так і для самого корпусу фільтра. Всі поважаючі себе сучасні виробники дуже відповідально ставляться до зовнішнього вигляду своїх виробів і їх упаковок. На корпусі фільтру і коробці повинні бути відсутні сліди браку різьби, неякісної фарби, некоректні написи. Та й сам фільтр повинен виглядати солідно.

• Наявність захисної плівки. Це некритичний параметр, однак краще, якщо вона є в комплекті. Захисна плівка є не на всіх масляних фільтрах. Так, вона вкрай рідко зустрічається на виробах європейських виробників.

• Матеріал і площа, що фільтрує. Цей параметр можна дізнатися з документації або при розбиранні фільтра. Однак новий фільтр, звичайно, ніхто розбирати не буде, тому ці технічні дані дізнавайтеся у виробника з документації або в інтернеті від ентузіастів, які різними способами тестують масляні фільтри.

• Відмінність в конструкції. В ідеалі аналогічний фільтр по конструкції не повинен відрізнятися від оригіналу. Якщо ж відмінності все ж є, то має сенс ознайомитися з тим, для яких цілей ці відмінності були зроблені, адже є фірми які роблять систему фільтрації більш досконалою.

• Якість різьби. Цей елемент не тільки забезпечує надійне кріплення фільтра на його посадковому місці, але і легкість його відкручування за допомогою знімача масляного фільтра.

• Пристрій і якість виконання клапана всередині фільтра. Конструкція пристрою повинна бути такою ж, як і у оригінального фільтра. Висока якість повинна бути за замовчуванням. У перепускному клапані повинна стояти спеціальна (а не універсальна!) пружина, яка спрацьовує при суворій відповідності тиску. Впускний антидренажний клапан повинен бути з надійного матеріалу. Зокрема, не мати задирок, нерівних країв. Не можна купувати фільтри, де замість силікону використовується жорстка гума. Є варіант де ставлять залізну прокладку.

• Ущільнююче кільце. У якісного масляного фільтра кільце ущільнювача має бути завальцоване таким чином, щоб воно насилу витягувалися зі свого місця. Якщо ж цей елемент без зусиль витягується звідти, а тим більше просто випадає, то перед вами або підробка або відвертий брак. Відповідно, від покупки варто утриматися.

• Якісна «гармошка». Фільтруючий елемент укладається всередині корпусу фільтра в правильну «гармошку», з однаковим відстанню між складками. Висота матеріалу повинна відповідати висоті корпусу, а його кількість не повинна бути дуже маленьким. Також потрібно звертати увагу на наявність зсуву і погану запресовку торцьових кришок на корпусі фільтра. Клею при цьому має бути досить, максимум, щоб він не підтікав, але й не мало. Форма укладання і якість гармошки безпосередньо впливає на якість самого фільтра в цілому.

• Наявність корозії. Якщо вона є на будь-яких металевих деталях фільтра - значить, перед вами неякісний або підроблений продукт. На якісних фільтрах його металеві елементи спеціально обробляються відповідними антикорозійними складами, тому іржа на них виключена.

Для того щоб відповісти на питання про те, якої фірми масляний фільтр поставити, необхідно розуміти, що виробники діляться на дві основні категорії. Перші спеціалізуються конкретно на певних марках автомобілів або їх групи. Наприклад, на європейських, азіатських, американських машинах. Інша ж група виробників (зазвичай це глобальні компанії) випускають широкий асортимент фільтрів для різних машин, але їх якість і вартість часто неприйнятні для кінцевого споживача. Так, для південнокорейських, китайських і японських автомобілів пріоритетними будуть масляні фільтри, що випускаються японськими виробниками. Для «європейців» - європейськими, для «американців» - американськими.

Існує ще один непрямий метод перевірки якості масляного фільтра. Для його реалізації необхідно гарненько струснути корпус фільтра, або поклавши його на рівну поверхню вдарити по ньому ребром долоні, в його корпусі при цьому не повинно нічого деренчати всередині. Якщо вібрація і / або шум є, то, швидше за все, даний фільтр низької якості.

Пам'ятайте, що разом з правильним вибором фільтра оливи також потрібно правильно підібрати оливу для двигуна. І не забувайте вчасно міняти оливу в двигуні автомобіля.

Рейтинг кращих фільтрів оливи

При виборі  фільтра оливи автолюбителі часто задаються питанням про те, який виробник краще? В інтернеті можна зустріти багато суперечливих відгуків про різні торгові марки. Однак за статистикою існує лінійка популярних фірм, чиї вироби широко поширені на всіх автомобілях. Нижче наведена інформація про найбільш популярних з них, тих, що пропонують найякісніші, ефективні і довготермінові фільтри оливи. Рейтинг є некомерційним і не рекламує ні одну з перерахованих торгових марок.

MANN

Повна назва компанії-виробника - Filterwerk Mann + Hummel GmbH. На сьогоднішній день компанія є найбільшим світовим виробником фільтрів оливи, її виробничі потужності розташовані більш ніж в 60 країнах світу. Під торговою маркою MANN виробляються фільтри для самих різних автомобілів, в тому числі, вантажних, спеціальної та комерційної техніки, мотоциклів. Оригінальна продукція відрізняється високою якістю і довговічністю. Умовним недоліком можна вважати високу ціну виробів. Інший недолік - наявність на ринку великої кількості підробленої продукції. Тому потрібні навички що допоможуть відрізнити підробку.

Вибір оригінальної продукції полегшується наявністю електронного каталогу на офіційному сайті виробника. У відповідних полях необхідно внести технічну інформацію про машину (двигун), і система автоматично запропонує можливі варіанти з номерами артикулів. В каталозі навіть є фільтри для старих  машин, наприклад, навіть для «Москвича».

Mahle

Під торговою маркою Mahle реалізується широкий асортимент фільтрів оливи для самих різних автомобілів, а також інші автомобільні деталі і аксесуари. Оригінальні  фільтри оливи Мале відрізняються дуже високою якістю виконання. Зокрема, вони мають міцний металевий корпус з внутрішньою і зовнішньою антикорозійною обробкою. Різьба виконана дуже якісно, ​​що дозволяє без проблем монтувати / демонтувати фільтр на його посадочне місце. Забезпечується фільтруючим елементом великої площі. Відрізняється високою ефективністю фільтрації і тривалим терміном експлуатації. Дуже поширені дані фільтри в автомагазинах на теренах України.

Недоліків у фільтрів «Махле» всього два. Перший - велика кількість підробок на ринку. Тому купувати їх потрібно або в перевірених магазинах, або у офіційного представника через інтернет. Другий недолік - висока ціна. Однак, з огляду на високу ефективність, якість виготовлення і тривалість експлуатації, цим недоліком можна знехтувати.

Одним з найпопулярніших фільтрів даної торгової марки є Mahle OC205, що встановлюється, наприклад, в популярний автомобіль «Кіа Ріо».

 

BOSCH

Під всесвітньо відомою торговою маркою BOSCH випускається багато автомобільного устаткування, в тому числі і фільтри оливи. Примітно, що виробничі потужності компанії знаходяться по всьому світу. Що стосується якості оригінальних фільтрів Бош, то вище всяких похвал. Корпус виконаний рівно, якісно, ​​з антикорозійною обробкою. Площа фільтрації велика. Пропускний клапан втоплений в фільтруючий елемент. З дрібних недоліків можна відзначити лише те, що у багатьох фільтрів жорстко працює перепускний клапан. Однак для справного двигуна і чистого масла це не стане проблемою.

Як і інші всесвітньо відомі виробники, BOSCH має два недоліки - велика кількість підробок на ринку і високу ціну.

 

Fram

Під французької торговою маркою Fram випускається досить якісні масляні фільтри. Вони відрізняються великою площею фільтруючого елемента, а також загальним високою якістю виготовлення. Це стосується як корпусу, так і укладання фільтруючого елемента. Відмінною особливістю масляних фільтрів Фрам є його тонке кільце ущільнювача. З одного боку, воно менше прикипає до поверхні фільтра, а з іншого - його потрібно затягувати з рекомендованим моментом для того, щоб в процесі не пошкодити його.

Масляні фільтри Fram є досить якісними і рекомендовані до покупки всім автолюбителям. На жаль, вироби цієї торгової марки нерідко підробляють, тому купувати потрібно в перевірених магазинах, а сам товар уважно перевіряти на предмет автентичності.

 

UFI Filters

Компанія UFI випускає різні фільтруючі системи, в тому числі фільтри оливи під торговою маркою UFI Filters. За масштабами виробництва вона займає четверте місце в Європі. Підтвердженням якості є те, що компанія поставляє фільтруючі системи і елементи для спортивної команди Ferrari, а також поставляє на конвеєр VAG.

Оригінальні фільтри відрізняються високою якістю виготовлення, і цілком рекомендовані до покупки. Однак в даний час на ринку багато підробленої продукції, в тому числі цієї торгової марки. Тому вибір фільтра потрібно виконувати дуже уважно і обережно.

 

Delphi

Американська компанія Delphi виготовляє і поставляє свої масляні автомобільні фільтри в більш ніж 30 країн по всьому світу. Оригінальна продукція дуже якісна, а асортимент досить широкий. Однак краще купувати фільтри цієї торгової марки саме для американських машин. Це обумовлено тим, що для європейських і азіатських автомобілів компанія використовує усереднені характеристики фільтрів, що не завжди зручно.

Істотним недоліком є ​​велика кількість підробок, оскільки оригінальна продукція дійсно якісна. Тому купувати краще фільтри у офіційних представників компанії, що мають відповідні підтверджуючі документи.

SCT

На упаковці фільтра SCT вказується, що він вироблений в Німеччині, однак насправді в цій країні зареєстрована згадана торгова марка. Компанія має виробничі потужності та торговельні зв'язки з Бельгією, США, Данією, Великобританією, Італією, ПАР, Голландією, Іспанією, Ізраїлем, Туреччиною, Чехією, Україною, країнами Балтії та СНД. Продукція компанії також випускається під такими торговими марками: SCT-Filter, Mannol, Champion, Wolf, Estocada.

Якість фільтрів, на відміну від вище розглянутих, зазвичай дуже низька. Зокрема, фільтруючий елемент має різну висоту в по своїй довжині. Пружина, підтискає кришку не кручена, а плоска, що є відступом від стандарту і знижує надійність роботи фільтра. Число ребер у гармошці - 60 штук. Висота фільтруючого елемента - 31,9 ... 32,8 мм. До недоліків можна віднести зайву кількість клею, яким приклеєний фільтруючий елемент. Надлишки клею частково перекриває шторки, що знижує ефективність роботи фільтра і каже в цілому про низьку якість виробу. Інший недолік - маленький термін експлуатації фільтру, особливо при використанні низькоякісного масла.

Однак масляні фільтри SCT володіють невисокою ціною при посередній якості, а також широким асортиментом для вітчизняних і зарубіжних автомобілів. Саме по двох останніх причинах фільтри торгової марки SCT і набули неабиякої популярності серед вітчизняних автолюбителів. Тим більше якщо авто експлуатується в тяжких умовах і доводиться частіше міняти оливу.

 Purflux

 

Масляні фільтри французької торгової марки Purflux встановлюються на багато автомобілів Renault та Peugeot  в якості оригінальної запчастини. Відмітна особливість фільтрів згаданої торгової марки - паперовий фільтруючий елемент покладений подвійною гармошкою, зокрема, по діаметру і зверху вниз. Тому незважаючи на те, що висота елемента невелика, а кількість ребер в гармошці менше, ніж у аналогів, але все ж площа фільтруючого елемента буде тут більше. Однак багато фахівців вважають це лише маркетинговим ходом торгової марки Purflux.

Особливості мають і клапана. Так, перепускний клапан виконаний з металу, що є не зовсім вдалим рішенням, а зворотний клапан складається з декількох дрібних деталей. Гумка в корпусі служить лише ущільненням, а притискає її до денця металева тарілка, яка, в свою чергу, підпирається крученою металевою пружиною.

Відгуки про фільтра оливи Purflux в інтернеті зустрічаються найрізноманітніші. Їх нерідко купують для французьких та інших європейських автомобілів. Ефективність і термін експлуатації фільтрів можна охарактеризувати як середні.

 

FINWHALE

Фільтри FINWHALE виробляються на території Німеччини, і повсюдно поставляються на вітчизняний ринок автозапчастин. Якість фільтрів досить гарна, а асортимент широкий. В асортименті можна знайти фільтри для наступних автомобільних марок - ВАЗ, ГАЗ, Шевроле, Форд, Хендай, Кіа, Шкода, Рено.

Представники компанії запевняють що ресурс масляних фільтрів Finwhale на рівні 20 000 км пробігу. Що досягається за рахунок унікального фільтрувального полотна. Однак згідно відгуків, багато автолюбителів, які використовували дані фільтри, відзначають що незабаром після установки починає часто моргати лампочка тиску оливи. Що стосується підробок, то їх досить мало. В середньому класі вони на першому місці.

 

WIX

Масляні фільтри, що випускаються під торговою маркою WIX, випускаються на території Польщі, України, та багатьох інших країн, так як входить до корпорації Affinia Group, яку в свою чергу викупила компанія MANN+HUMMEL. Вони відрізняються по конструкції і технічним рішенням від своїх аналогів. Зокрема, конструкція передбачає наявність лише однієї металевої кришки, до якої приклеюється фільтруючий папір. Роль другої кришки покладено на гумову тарілку зворотного клапана, яка вільно надіта на центральну трубку. У зв'язку з цим виникає небезпека, що при критичному зростанні гідравлічного опору неочищена олія може бути продавлена повз фільтруючий елемент безпосередньо в центральну трубу з усіма наслідками, що випливають.

З переваг масляного фільтра WIX варто відзначити, що у нього достатньо велика висота фільтруючого паперу, а саме 36,2 мм. Однак кількість ребер - 49 штук, що досить мало.

Інша особливість фільтра - зворотний клапан виконаний з металу, в той час, як у інших, більш дорогих і якісних фільтрів, цей елемент виконується з гуми. Через це також виникає небезпека того, що невідфільтрована олива може проникнути повз фільтруючий елемент безпосередньо в систему. Справа в тому, що гумові клапана здатні навіть при незначній вібрації і / або перекосі можуть щільно притискатися до краю отвору центрального каналу фільтра. Це забезпечує герметичність. Хоча металевий клапан більш довговічний і не втрачає своїх властивостей під час експлуатації.

Відгуки про масляні фільтри WIX вельми суперечливі. У одних автовласників вони служать досить довго, у інших же - забиваються через 2 ... 3 тисячі кілометрів пробігу. Однак з огляду на його невисоку ціну, фільтр цілком рекомендований до купівлі.

 

Вам допомогти знайти необхідну деталь?
телефонуйте нам (097) 114 19 99 або замовте зворотній дзвінок