Режим роботи магазину
Корзина

Характеристики тосолу та антифризів

Що таке зелений автомобільний антифриз?

З метою забезпечення функціонування двигуна внутрішнього згоряння в процесі його нагрівання, необхідне примусове охолодження. У подібних системах в ролі теплоносія раніше використовували чисту воду, але після досить тривалого періоду її успішно замінили антифризи. З'єднання зеленого автомобільного антифризу включають в себе органіку і хімію, а конкретно - фосфати, силікати, борати і карбонову кислоту. Це найбільш ефективний склад в процесі обволікування стінок охолоджуючої системи  зсередини і в боротьбі з корозійними явищами. Цей антифриз застосовується понад 20 років, а ресурс експлуатації речовини в середньому складає 3 роки. Використання холодоагенту дозволяється в будь-яких різновидах радіаторів.

 

      Виходячи із законів фізики, розпечена металева посудина радіатора швидше охолоджується  за   допомогою  сітки, стабілізуючи температуру циркулюючої рідини. Вентилятор здійснює обдув радіатора, обертаючись за рахунок сигналів  від набору датчиків температури і реле.

 

Характеристики зеленого антифризу

У виробництві зеленого антифризу використовується спеціальний набір присадок, що виготовляються на соляній  базі карбонових кислот. Саме ці присадки надають системний захист для  двигунів внутрішнього згоряння від утворення продуктів кипіння. Ще склад може включати барвник з флуоресцентними властивостями, який застосовується для встановлення місць протікання за допомогою ультрафіолетових променів. Зелений антифриз відповідає існуючим вимогам, які висувають до речовин такого типу, і супроводжується характеристиками, схожими з іншими засобами такого ж призначення. Багато автовласників задаються питанням, а навіщо потрібні присадки? Адже, якщо використовувати воду з етиленгліколем, то не буде ні кипіння, ні замерзання. Здавалося б, гарне поєднання компонентів. Однак якщо цю суміш використовувати в системі охолодження двигуна, то протягом кількох місяців такий склад роз'їсть всі металеві та гумові трубки, блок двигуна та радіатори. Щоб виключити дані явища, інженери стали застосовувати різні присадки. З особливостей охолоджувальної рідини зеленого кольору зазначається:

⦁ фосфатная плівка оберігає стінки всередині механізму від кородуючого  впливу етиленгліколю;

⦁ перешкоджають піноутворенню в розширювальному бачку;

⦁ знижує корозійний ефект.

 Зеленій автомобільній рідині необхідна чергова заміна раз в два-три роки, так як через невеликий проміжок часу прилиплі частинки обсипаються і забивають дрібні системні канали. До того ж внаслідок формування плівки, відведення тепла знижене.

Відмінності між кольорами рідин

 Етиленгліколь безбарвний, отже, безбарвна і охолоджуюча рідина. Тон не робить навіть мінімального впливу на яість «незамерзайки» - це звичайний барвник. Виробники випускають різнокольорові антифризи в ході маркетингової політики, розробленої для того, щоб продукція відрізнялася від конкурентів. Сьогодні на ринку можна побачити червоний, фіолетовий, жовтий та інші кольори. Більш того - колір не має відношення до хімічного складу. Рідини одного забарвлення розрізняються складами, а різнокольорові можуть бути ідентичними. Іноді колір інформує про країну-виробника певної продукції. Наприклад, вітчизняний тосол має безпосередньо два кольори - червоний і блакитний, а серед європейських рідин найбільш поширені червоні, жовті й зелені відтінки.

Стандарти зеленого антифризу

 Головний критерій вибору - клас антифризу, а не забарвлення. Неорганічні «гібриди» G11 випускаються з 90-х років, і розроблені для всіх видів радіаторів. Випускається в синьому, жовтому і бірюзовому кольорах, але з огляду на підтримування ринковими лідерами, перевага стабільно віддається зеленому кольору. Підкласи G1 + і G11 ++ відрізняються процентним коефіцієнтом карбонових кислот. Маркування G12 зумовлене ​​великою кількістю кислот в складі антифризу.

Змішування різних кольорів

Автомобілісти часто потрапляють в ситуацію, коли потрібно додати антифриз в пристрій, але відповідна речовина відсутня. Внаслідок чого постає необхідність змішування охолоджуючої рідини різних відтінків. Для початку, потрібно врахувати кілька популярних помилок, через які водії зазнають збитків у вигляді несправностей системи охолодження двигуна. Ідентичний колір антифризу не є свідченням ідентичного складу і характеристик, тому змішування загрожує небажаним результатом. Червоний тосол НЕ ладнає з червоними антифризами G-12, особливо з антифризами червоного кольору виробництва США. Не зайвим буде врахувати і колірні варіанти злиття тих чи інших антифризів: охолоджуючі рідини жовтого кольору протипоказано змішувати із зеленою або червоною, а суміш червоних відтінків з помаранчевим або фіолетовим. Причини тому - індивідуальні пакети присадок, задіяні в антифризах, включаючи їх взаємодію між собою. У процесі змішування неорганічних солей з кислотами G-12 утворюються пластівці, що випадають в осад. Склад остаточно своїх антикорозійних властивостей, що укупі з засміченням провокує значні поломки двигуна.

Чи можна використовувати спільно різні стандарти рідин?

 З'єднувати різні тони автомобільних антифризів можна тоді, коли вони належать до єдиного стандарту. Наприклад, в охолоджувальну рідину зеленого кольору G11 дозволено долити синій антифриз з аналогічним маркуванням. Також можна змішувати між собою тосол, а речовині G13 фіолетового відтінку підійде антифриз такої ж групи, оранжевого кольору. Важливо розібратися з принципом узгодження стандартів охолоджуючої рідини. В клас G11 і G12 входить етиленгліколь, а в антифризі G13 знаходиться пропіленгліколь. Це абсолютно протилежні спиртові сполуки, взаємовиключні один одного. У всіх державах найменування стандарту здатне відрізнятися:

⦁ в США це ASTM і SAE;

 ⦁ в Британії - BS;

 ⦁ в Італії - CUNA;

⦁ у Франції - AFNOR;

⦁ в Австралії - ONORM тощо.

 Найбільшого поширення набула американська версія позначки. Всі країни інформують через стандарти кліматичні особливості, нюанси охолоджуючих механізмів і характерні якості автомобілів різних марок.

Вам допомогти знайти необхідну деталь?
телефонуйте нам (097) 114 19 99 або замовте зворотній дзвінок